“Тарих” мамандығы бойынша бакалавриат бағдарламасы

НУ-дағы тарих бакалавры бағдарламасы Қазақстан тарихында бойынша қарқынды, плюралистік және ғылыми-зерттеу институтының үлгісі болуға бағытталған. Тарих бакалавры бағдарламасын таңдаған студенттер аймақтық және жаһандық тарих туралы терең білім алады және қазіргі құбылыстың қалай қалыптасқанын бағалайды. Сонымен қатар, студенттер ақпаратты сыни бағалау, іріктеу және өңдеу, ауызша және жазбаша түрде еркін және жан-жақты қарым-қатынас жасауға, сондай-ақ автономды және жауапты жұмыс істеуге үйренеді.

Тарих бакалавры сізді дәлелдемелерді бағалауға, басқа адамдардың дәлелдерін бағалауға, өз шешімін қабылдауға және өз көзқарастарын күрделі және сенімді тәсілмен көрсетуге дайындайды.

Есімдер мен күндердің ұзын тізімін есте сақтау қажет емес. Оның орнына сіз қоғам қалай жұмыс істейтінін түсіну үшін тарихи дереккөздерді қалай пайдалануға болатынын білесіз. Мысалы, қазіргі заманғы өнеркәсіптің қалай дамығанына қарап, сіз экономикалық өзгерістер, қоршаған орта және мемлекеттік саясат арасындағы өзара байланысты зерттей аласыз. Сондай-ақ, өткен этносаралық қатынастарды зерттей отырып, сіз бүгінгі таңда Қазақстан сияқты мультимәдени қоғамдар қалай жұмыс істейтінін талдай аласыз.

Кең мағынада, сіз күрделі мәтіндерді түсініп, айқын және сенімді мәнерде өз дәлелдеріңізді тұжырымдауға үйренесіз. Тарихты зерттеу арқылы сіз ағылшын тілінде жазбаша және ауызша қарым-қатынас дағдыларын жақсартасыз. Сіз ақпаратты іздеп және сіз содан кейін түрлі елестететін дәлелдемелерді бағалай аласыз.

– ағылшын тілінде ақпаратты қайта өңдеу, өңдеу және басқаларға беру
– ақпаратты талдау және түпнұсқалық дәлелдер жасау
– қоғамның бұрын қалай жұмыс істегенін түсіну және осы білімді ағымдағы жағдайларда қолдану
– басқа адамдардың дәлелдерін бағалау және өз көзқарастарын айқын және сенімді мәнерде алға жылжыту
– Мәдениет, қоғам және наным-сенім жүйелерінің алуан түрлілігін түсіну

ХАЛЫҚАРАЛЫҚ БАКАЛАВРИАТ ДИПЛОМДЫҚ БАҒДАРЛАМАСЫНЫҢ ТҮЛЕКТЕРІ НЕМЕСЕ ҚАЗІРГІ СТУДЕНТТЕРІ ҮШІН
Ағылшын Тіліне Қойылатын Талаптар
IELTS – жалпы балл 6.5-тен кем емес (әрбір секция бойынша 6.0-ден кем емес)
Академиялық талаптар (IB DP үшін балдар бойынша ең төменгі талаптар)
жалпы балл 30-дан кем емес және 4, 4, 5 балл ілгері деңгейдегі 3 пән бойынша
БІТІРУШІ КУРС ТҮЛЕКТЕРІ НЕМЕСЕ СТУДЕНТТЕРІ
IELTS – жалпы балл 6.5-тен кем емес (әрбір секция бойынша 6.0-ден кем емес)
Академиялық талаптар (SAT Reasoning ACT тестіне қойылатын ең төменгі талаптар)
SAT Reasoning Test – 1240 кем емес. Эссе міндетті болып табылады, төменгі балл белгіленбейді.
ACT with writing part – жалпы балл (composite score) кем дегенде 27.

Басқару мәселелері бойынша құқықтық кеңес беру Мемлекеттік қызмет Маркетинг Дипломатия Қаржылық қызметтер және талдау Мектептегі оқыту Журналистика Академиялық оқыту және зерттеулер

Бакалавриат бағдарламасы 4 жылдық (8 семестр), онда сіз ECTS 240 кредитті толық алуыңыз талап.
Тарихқа қойылатын талаптар:
100 деңгейлік кез келген екі бастауыш курс
Жалпы тарих бойынша үш таңдау пәні
Тарих бойынша таңдау пәндері
Қорытынды тезис