“Саясаттану және халықаралық қатынастар” мамандығы бойынша бакалавриат бағдарламасы

Саясаттану және халықаралық қатынастар саласындағы дипломдық бағдарлама (PSIR) саясаттанушылардың келесі буынын дайындауға арналған икемді және қолданбалы дәрежені ұсынады, сондай-ақ студенттерді әр түрлі мамандықтарға дайындауға арналған мықты қолданбалы дәрежені қамтамасыз етеді. Ол сондай-ақ болашақ аспирантура үшін тамаша дайындықты қамтамасыз етеді.

Саясаттану және халықаралық қатынастар бакалавры – бұл саясаттанушылардың келесі буынын дайындауға, сондай-ақ әр түрлі кәсіптерге немесе одан әрі аспирантураға мықты және терең дайындықты қамтамасыз етуге арналған икемді және қолданбалы бағдарлама.

Саясаттану және халықаралық қатынастар саласында бакалаврларды дайындау тек мемлекеттік және заң секторларында ғана емес, сонымен қатар жеке секторда жұмыс істеуге қабілетті кемел және құзыретті тұлғаларды тәрбиелеу үшін аналитикалық, әдістемелік және қолданбалы дағдыларды дамытуға бағытталған.

Сонымен қатар, қосымша “саясаттану және халықаралық қатынастар” мамандығы бар.

Студенттер білімдерін шыңдау үшін өздері таңдаған бағдармен және оны жеке талаптарына сәйкес бейімдеу үшін бірқатар курстарды таңдай алады.

ХАЛЫҚАРАЛЫҚ БАКАЛАВРИАТ ДИПЛОМДЫҚ БАҒДАРЛАМАСЫНЫҢ ТҮЛЕКТЕРІ НЕМЕСЕ ҚАЗІРГІ СТУДЕНТТЕРІ ҮШІН

Ағылшын Тіліне Қойылатын Талаптар
IELTS – жалпы балл 6.5-тен кем емес (әрбір секция бойынша 6.0-ден кем емес)

Академиялық талаптар (IB DP үшін балдар бойынша ең төменгі талаптар)
жалпы балл 30-дан кем емес және 4, 4, 5 балл ілгері деңгейдегі 3 пән бойынша

БІТІРУШІ КУРС ТҮЛЕКТЕРІ НЕМЕСЕ СТУДЕНТТЕРІ
IELTS – жалпы балл 6.5-тен кем емес (әрбір секция бойынша 6.0-ден кем емес)

Академиялық талаптар (SAT Reasoning ACT тестіне қойылатын ең төменгі талаптар)
SAT Reasoning Test – 1240 кем емес. Эссе міндетті болып табылады, төменгі балл белгіленбейді.
ACT with writing part – жалпы балл (composite score) кем дегенде 27.

Мемлекеттік сектор

Құқықтық қызметтер

Жеке фирмалар және көп ұлтты ұйымдар

Мемлекеттік емес ұйымдар

Біріккен Ұлттар Ұйымы және басқа да халықаралық ұйымдар

Бакалавриат бағдарламасы 4 жылдық (8 семестр), онда сіз ECTS 240 толық алуыңыз талап.
PSIR талаптары:
Салыстырмалы саясатқа кіріспе
Халықаралық қатынастарға кіріспе
Саяси теорияға кіріспе
Саясаттанудағы сандық әдістер
Әлеуметтік ғылымдарды зерттеу әдістері
PSIR интро емес курстары кредиттері.

Міндетті курстар:
Тарих курсы