“Математика” мамандығы бойынша бакалавр бағдарламасы

Ғылым бакалавры математика бойынша бағдарлама 240 ECTS болып табылады және 8 Тұрақты семестрде аяқталуы тиіс. Бағдарлама Математика теориясының студенттерін оқытуға және ғылым мен техникада қазіргі заманғы математика қосымшаларында қолданылатын математикалық дағдылар мен шеберлікті дамытуға арналған.

Математика ғылымы бойынша  бакалавр бағдарламасы 240 ECTS кредитті болып табылады және 8 тұрақты семестр ішінде аяқталуы тиіс. Бағдарлама студенттерді математика теориясын оқытуға және ғылым мен техникада қазіргі заманғы математика қосымшаларында қолданылатын математикалық дағдылар мен шеберлікті дамытуға арналған. Математика бойынша таңдау пәндері және техникалық талаптар шеңберінде мамандандырылған курстардың арқасында студенттер өздерінің математикалық негіздері мен дағдыларын тереңдету және кеңейту мүмкіндігіне ие болады, бұл оларды математикаға байланысты еңбек нарығында бәсекеге қабілетті етеді және/немесе оларды таза және қолданбалы математика немесе статистика саласындағы аспирантураға дайындайды. Математикамен байланысы жоқ таңдау пәндерін алған студенттер қосымша пәнді қоса алып оқуды аяқтауға мүмкіндіктері бар.

Орта мектептердің, UK Foundation бағдарламасының, колледждің түлектері мен оқушылары, сондай-ақ, A-level бағдарламасының түлектері үшін қойылатын ең төменгі талаптар:
1.Физика, Математика мамандықтары үшін
SAT Subject Test – математика немесе физика, әр пән бойынша 600-ден кем емес
Биология, Химия мамандықтары үшін
SAT Subject Test – химия және биология, әр пән бойынша 600-ден кем емес
2. IELTS – жалпы балл 6.5-тен кем емес (әрбір секция бойынша 6.0-ден кем емес)
3. SAT Reasoning Test – 1240 кем емес. Эссе міндетті болып табылады, төменгі балл белгіленбейді немесе ACT with writing part – жалпы балл (composite score) кем дегенде 27.
* TOEFL PDT ресми IELTS және TOEFL iBT жүргізілмейтін елдерден келген шетелдік үміткерлерден ғана қабылданады.
– Қазақстан НИМ түлектері немесе оқушылары үшін; IB Дипломдық бағдарламасының түлектері немесе оқушылары үшін; жоғары оқу орындарының студенттері үшін; халықаралық және / немесе республикалық пәндік олимпиадалардың жеңімпаздары / жүлдегерлері үшін талаптар admissions.nu.edu.kz сайтында берілген.

Бітірушілердің көпшілігі Америка Құрама Штаттары мен Еуропада, сондай-ақ әлемнің басқа да бөліктерінде, қолданбалы математика, операцияларды зерттеу, экономика, машина жасау, статистика және биомедициналық статистика және таза математика саласында әлемдік деңгейдегі университеттерде аспирантураның түрлі бағдарламаларына жіберілді.

Толық емес тізімге Стэнфорд университеті, Оксфорд университеті, Солтүстік Каролина Чапел-Хилл университеті, Иллинойс Урбана-Шампейн университеті, Делфт технологиялық университеті, Манчестер университеті және Макмастер университеті, Чикаго университеті кіреді.

Негізгі курстар (74 ECTS):
Математика 161 есептеу І
Математика 162 есептеу II
Математика 251 Дискретті математика
Математика 263 есептеу III
Математика 273 қосымшалы сызықтық алгебра
Математика 274 дифференциалдық теңдеулерге кіріспе
Математика 321 ықтималдық
Математика 322 математикалық статистика
Математика 351 сандық әдістер
Математика 361 кіріспе нақты талдау I
Математика 402 абстрактілі Алгебра I

Таңдау курстары (28 ECTS кем емес):
300-және 400-деңгейлік математика курсы кемінде 24 ECTS 400 деңгейінде
Жаратылыстану-ғылымдары бойынша талап, кем дегенде 34 ECTS, 3 міндетті курс:
PHYS 161 Physics I лабораториясы бар ғалымдар мен инженерлерге арналған
PHYS 162 Physics II лабораториясы бар ғалымдар мен инженерлерге арналған
Зертханамен физика-математикалық физика
Информатикаға қойылатын талаптар, кемінде 16 ECTS, міндетті курстармен:
CSCI 151 ғалымдар мен инженерлерге арналған бағдарламалау
Csci 152 өнімділік және деректер құрылымы
Гуманитарлық-әлеуметтік ғылымдар бойынша талап: кем дегенде 42 ECTS, міндетті компоненттермен:
HST 100 Қазақстан тарихы (міндетті түрде)
2 курс қазақ тілі / әдебиеті.

Математика бойынша бітіру жобасы 499
Қысқаша сипаттамасы
MATH 499 бітіру жобасы-таңдау бойынша негізгі математика талаптарына сәйкес есептелетін 6-ECTS.
Курстың мақсаты – студенттерді өзіндік ойлауға және тәжірибелік оқытушының жетекшілігімен дипломдық жұмысты құру бойынша өзіндік жұмысқа тарту болып табылады. Курстар жылдан жылға өзгеруі мүмкін.