“Экономика” мамандығы бойынша бакалавриат бағдарламасы

Экономика саласындағы бакалавр бағдарламасы жоғары экономикалық білімді бизнесте ғана емес, мемлекеттік секторда және коммерциялық емес ұйымдарда шешім қабылдай алу дағдысын дамытуға ерекше назар аударады. Бағдарлама қазіргі заманғы нарықтық экономиканы және олардың экономикалық объектілерде шешім қабылдаудың өзектілігі мен қазіргі заманға сай нарықтық экономиканы зерттеуге сәйкес келетін дағдылар мен қабілеттерді дамытуды басты назарға ала отырып мықты академиялық оқу тәжірибесін ұсынады.

Назарбаев Университетіндегі экономикалық бағдарлама жаратылыстану, әлеуметтік және гуманитарлық ғылымдар мектебінде ең жылдам өсіп келе жатқан бағдарламалардың бірі болып табылады. Ол негізгі экономикалық теория бойынша микроэкономика мен макроэкономиканың түрлі салаларында үздік дайындықты қамтамасыз етуге бағытталған.

Бағдарлама бизнес пен мемлекеттік сектордағы табысты мансап үшін студенттерге теориялық білім мен практикалық дағдыларды, сондай-ақ экономика, іскерлік әкімшілік, халықаралық қатынастар, құқық және т.б. саласындағы аспирантураны ұсынуға арналған.

Экономист студенттер стандартты экономикалық мамандықты немесе сол мамандықтың математикалық қарқынды нұсқасын таңдай алады. Математикалық қарқынды нұсқа нарықта күрделі мінез-құлықты модельдеу және болжау кезінде пайдалы күрделі әдістерге қосымша оқытуды ұсынады. Экономикалық бағдарлама қосымша экономика курсымен айналысуға мүмкіндік береді.

ХАЛЫҚАРАЛЫҚ БАКАЛАВРИАТ ДИПЛОМДЫҚ БАҒДАРЛАМАСЫНЫҢ ТҮЛЕКТЕРІ НЕМЕСЕ ҚАЗІРГІ СТУДЕНТТЕРІ ҮШІН

Ағылшын Тіліне Қойылатын Талаптар
IELTS – жалпы балл 6.5-тен кем емес (әрбір секция бойынша 6.0-ден кем емес)
Академиялық талаптар (IB DP үшін балдар бойынша ең төменгі талаптар)
жалпы балл 30-дан кем емес және 4, 4, 5 балл ілгері деңгейдегі 3 пән бойынша

БІТІРУШІ КУРС ТҮЛЕКТЕРІ НЕМЕСЕ СТУДЕНТТЕРІ
IELTS – жалпы балл 6.5-тен кем емес (әрбір секция бойынша 6.0-ден кем емес)
Академиялық талаптар (SAT Reasoning ACT тестіне қойылатын ең төменгі талаптар)
SAT Reasoning Test – 1240 кем емес. Эссе міндетті болып табылады, төменгі балл белгіленбейді.
ACT with writing part – жалпы балл (composite score) кем дегенде 27.

Экономика саласындағы бакалавр дәрежесі – бұл көптеген есіктерді ашатын және келесі жерлерде жұмыс істеуге мүмкіндік беретін барлығына арнлаған іргелі білім:

Жеке сектор
Мемлекеттік сектор
Үкімет органдары
Мемлекеттік емес ұйымдар
Ұлттық компаниялар

Бакалавриат бағдарламасы 4 жылды (8 семестр) қамтиды, мұнда ECTS 240 кредит алу талап етіледі.

Микроэкономикаға кіріспе
Макроэкономикаға кіріспе
Экономикалық статистика
Микроэкономика