“Биологиялық ғылымдар” мамандығы бойынша бакалавр бағдарламасы

Биология ғылымдары саласындағы ғылым бакалавры (BSc) бағдарламсына жасушалық және молекулалық биологияны, биоинформатика, клеткалық, рекомбинантты, микроскопия және визуализация технологиялары, молекулалық генетика, Микробиология, иммунология, нейробиология және басқа да технологияларды қоса алғанда, биологиялық және биомедициналық ғылымдар мен технологиялардың қазіргі салаларындағы заманауи теориялық және практикалық зертханалық курстары кіреді.

Біздің бағдарлама ұлттық және халықаралық деңгейлерде табысқа жетуге және Қазақстандағы зерттеулер мен әзірлемелерге жәрдемдесуге қабілетті кәсіби, бәсекеге қабілетті кадрларды даярлау үшін 3.0 жаңғырту стратегиясымен келісіледі. Оқытуға, зерттеулер мен инновацияларға кешенді көзқарас зерттеулер, ғылыми орта, медицина, өнеркәсіп және аралас салалардағы мансапқа өте жақсы дайындықты қамтамасыз етеді. Биология ғылымдарының түлектері Қазақстанның экономикасымен, білім берумен, қоршаған ортамен және денсаулық сақтаумен байланысты түрлі салаларда жұмыс таба алады. Бұл салаларда олар ғылыми-техникалық, сондай-ақ техникалық емес салаларда басшылық қызметтерге дейін өсуі мүмкін.

Осы бағдарламаның түлектері өз білімін бірнеше жолмен жалғастыра алады және Назарбаев Университетінде немесе халықаралық деңгейде, өмір туралы ғылымның, медицина ғылымының немесе қоғамдық денсаулық сақтаудың түрлі салаларында жоғары білім ала алады. Осы уақытқа дейін биология ғылымдары бойынша бакалавр дипломымен бітірушілердің үштен екісі медициналық институтқа, Қоғамдық денсаулық сақтау бағдарламалары бойынша Доктор дәрежелі магистратураға, ғылым дәрежелі магистратураға немесе әлеуметтік денсаулық сақтау дәрежесіндегі магистратураға түсті.

Орта мектептердің, UK Foundation бағдарламасының, колледждің түлектері мен оқушылары, сондай-ақ, A-level бағдарламасының түлектері үшін қойылатын ең төменгі талаптар:
1.Физика, Математика мамандықтары үшін
SAT Subject Test – математика немесе физика, әр пән бойынша 600-ден кем емес
Биология, Химия мамандықтары үшін
SAT Subject Test – химия және биология, әр пән бойынша 600-ден кем емес
2. IELTS – жалпы балл 6.5-тен кем емес (әрбір секция бойынша 6.0-ден кем емес)
3. SAT Reasoning Test – 1240 кем емес. Эссе міндетті болып табылады, төменгі балл белгіленбейді немесе ACT with writing part – жалпы балл (composite score) кем дегенде 27.
* TOEFL PDT ресми IELTS және TOEFL iBT жүргізілмейтін елдерден келген шетелдік үміткерлерден ғана қабылданады.
– Қазақстан НИМ түлектері немесе оқушылары үшін; IB Дипломдық бағдарламасының түлектері немесе оқушылары үшін; жоғары оқу орындарының студенттері үшін; халықаралық және / немесе республикалық пәндік олимпиадалардың жеңімпаздары / жүлдегерлері үшін талаптар admissions.nu.edu.kz сайтында берілген.

Осы уақытқа дейін биология ғылымдары бойынша бакалавр дипломымен бітірушілердің үштен екісі медициналық институтқа, Қоғамдық денсаулық сақтау бағдарламалары бойынша Доктор дәрежелі магистратураға, ғылым дәрежелі магистратураға немесе әлеуметтік денсаулық сақтау дәрежесіндегі магистратураға түсті. Түлектердің 10% – ға жуығы Еуропадағы, Солтүстік Америкадағы, Жапонияда, Сингапур мен Кореядағы беделді шетелдік оқу орындарында жоғары білім алды. Қалған түлектер Назарбаев Университетінің басқа да аспирантураларына, соның ішінде біздің биология ғылымдары мен технологиялар бойынша магистрлік бағдарламамызды қоса алғанда түсті немесе оларға жұмыс ұсынылды.

4 года очной программы. В соответствии с политикой NU и руководящими принципами Болонского процесса, программа бакалавриата требует выполнения минимум 240 кредитов ECTS. Помимо курсов по биологии и химии, студенты должны пройти пару курсов по другим дисциплинам в течение 1–3-х лет обучения, таких как курсы казахского языка и истории Казахстана, исчисление, программирование для ученых и инженеров и т. Д. С полным планом программы можно ознакомиться на сайте школы. Некоторые курсы могут меняться из года в год.