“Әлеуметтану” мамандығы бойынша бакалавриат бағдарламасы

НУ әлеуметтану бакалавры бағдарламасы сізге әлеуметтік ғылымдар саласындағы аспирантура үшін берік негіз береді және студенттерді әлеуметтік қызметтер, әлеуметтік зерттеулер және деректерді талдау, коммерциялық емес және қайырымдылық ұйымдар, үкімет және адами ресурстар сияқты салаларындағы мансапқа дайындай алады. Бағдарлама студенттерге коммуникативтік, зерттеу, ұйымдастыру және мәселелерді шешу дағдыларын дамытуға көмектеседі.

Адами әлеуметтік институттар мен әлеуметтік қатынастарды жүйелі зерттеуге бағытталған бағдарлама. Әлеуметтік теорияны, әлеуметтік зерттеулер әдістерін, әлеуметтік ұйымдар мен құрылымдарды, әлеуметтік стратификация мен иерархияны, әлеуметтік өзгерістер динамикасын, отбасылық құрылымдарды, әлеуметтік девианттық пен бақылауды, сондай-ақ нақты әлеуметтік топтарды, әлеуметтік институттар мен әлеуметтік проблемаларды зерттеуді қамтиды.

Студенттер сандық (статистикалық талдау), сондай-ақ сапалық (терең интервью, этнография, фокус-топтар, мәтіндік талдау) әдістерді қолдана отырып, ақпаратты жинауды және сыни талдауды үйренеді. Бұл дағдылар кейіннен студенттерді маркетинг, білім беру, зерттеу, саясатты талдау, деректерді талдау, кеңес беру, журналистика, әлеуметтік жұмыс саласындағы мансапқа әкелуі мүмкін.

ХАЛЫҚАРАЛЫҚ БАКАЛАВРИАТ ДИПЛОМДЫҚ БАҒДАРЛАМАСЫНЫҢ ТҮЛЕКТЕРІ НЕМЕСЕ ҚАЗІРГІ СТУДЕНТТЕРІ ҮШІН
Ағылшын Тіліне Қойылатын Талаптар
IELTS – жалпы балл 6.5-тен кем емес (әрбір секция бойынша 6.0-ден кем емес)
Академиялық талаптар (IB DP үшін балдар бойынша ең төменгі талаптар)
жалпы балл 30-дан кем емес және 4, 4, 5 балл ілгері деңгейдегі 3 пән бойынша
БІТІРУШІ КУРС ТҮЛЕКТЕРІ НЕМЕСЕ СТУДЕНТТЕРІ
IELTS – жалпы балл 6.5-тен кем емес (әрбір секция бойынша 6.0-ден кем емес)
Академиялық талаптар (SAT Reasoning ACT тестіне қойылатын ең төменгі талаптар)
SAT Reasoning Test – 1240 кем емес. Эссе міндетті болып табылады, төменгі балл белгіленбейді.
ACT with writing part – жалпы балл (composite score) кем дегенде 27.

Бұл ретте жазбаша бөлімге ең төменгі балл белгіленбейді

Әлеуметтік қамсыздандыру жүйесі

Академия (университеттер)

Ғылыми мекемелер

Әлеуметтік зерттеу ұйымдары

Үкімет органдары

Мемлекеттік емес ұйымдар

Біріккен Ұлттар Ұйымы және басқа да халықаралық ұйымдар

Бакалавриат бағдарламасы 4 жылдық (8 семестр), онда сіз ECTS 240 кредитін толық жабуыңыз талап.

Әлеуметтану курстары:
Әлеуметтануға кіріспе
Сапалы әдіс
Сандық әдіс
Классикалық әлеуметтік теория
Әлеуметтану таңдау пәндері
Қорытынды тезис

Міндетті курстар:
Тарих курсы
Қазақстан тарихы
Философия / Дін
Риторика және композиция